LINJALIIKENNE









Linjaliikennettä ja koulukuljetuksia


HämeBus Oy:n liikennöimät linjaliikenteen vuorot Parolan ja Pälkäneen alueella. Linjavuorot ovat koululaisten ohella kaikkien käytettävissä.

Ajamillamme linjoilla maksuvälineinä käyvät Waltti ja matkahuollon matkaliput sekä käteinen.


Muut aikataulut löydät: Hämeenlinnan aikataulut


Tervetuloa kyytiin!

Syksy 2018 - kevät 2019 (ajetaan koulupäivinä)

Vko 42 Syyslomaviikko, jolloin kumpikaan linja ei ole käytössä

Hattulan linja

LINJA 653

7:05 Parolan keskusta

7:25 Suontaka

7:40 Mervi

7:50 Parolan koulut

8:00 Pelkola

8:05 Sattulan ent. kauppa (vaihtoja)

8:18 Parolan keskusta

8:20 Parolan koulut

8:45 Suontaka/Tenholan th

9:00 Parolan koulut

9:05 Parolan keskusta

LINJA 654

12:20 Parolan keskusta

12:25 Parolan koulut

Z - Mervi

12:40 Suontaka

12:55 Parolan koulut

13:00 Parolan keskusta

13:10 Nihattulan koulu

13:20 Sattula

13:25 Pelkola

Z - Parolan koulut

13:40 Parolan keskusta

LINJA 655

14:20 Parolan keskusta

14:25 Parolan koulut

Z - Mervi

14:40 Suontaka

15:00 Parolan keskusta

15:10 Parolan koulut

15:20 Sattula

15:25 Pelkola

15:40 Parolan koulut

15:45 Parolan keskusta (yhteys vuorolle 656)

LINJA 656 Hattula - Hämeenlinna

15:45 Parolan keskusta

15:53 Pappilanniemi

16:02 Aulanko

16:10 Rautatieasema

Yhteys Paasikiventien ja linja-autoaseman pysäkeille 

Pälkäneen linja

MA-PE
7:20 Sappee
7:25 Ohveno
7:30 Salmentaka
7:35 Luikala
7:50 Pohjalahti
8:00 Kirpu
8:10 Epaalan koulu
        Kostian koulu
8:15 Pälkäneen Yhteiskoulu

MA, PE
12:50 Pälkäneen Yhteiskoulu
13:00 Epaalan koulu
          Kostian koulu
13:10 Kirpu
13:20 Pohjalahti
13:35 Luikala
13:40 Salmentaka
13:45 Ohveno
13:50 Sappee
TI, KE, TO
14:20 Pälkäneen Yhteiskoulu
14:30 Epaalan koulu
          Kostian koulu
14:40 Kirpu
14:50 Pohjalahti
15:05 Luikala
15:10 Salmentaka
15:15 Ohveno
15:20 Sappee
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.

OK, ymmärrän tai Lisätietoja
Evästeiden tiedot
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.
OK, ymmärrän